انواع شستشوی فرش در قالیشویی

قالیشویی به چند روش فرش ها را میشورد؟

شستشوی فرش های کثیف که به دلیل آلودگی های محیطی یا به مرور زمان کثیف میشوند را فقط باید در قالیشویی شست. بعد از اینکه با قالیشویی تماس گرفتید و فرش ها را تحویل دادید، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مواردی که از مدل های مختلف شستشو در فاکتور ذکر شده چه معنی میدهد.

مطلع بودن از مدل های مختلف شستشو به شما کمک میکند تا در هنگام تماس با قالیشویی سریع تر و درست تصمیم بگیرید و با دقت بیشتری نوع شستشوی فرش را انتخاب کنید. در این پست قراره راجع به همین موضوع صحبت کنیم.

شستشوی فرش دستباف و ماشینی

شستشوی معمولی: گاها پیش می آید مشتریان قالیشویی فکر میکنند این مدل شستو فرش را تمیز نمیکند و حاضر هستند بهای بیشتری بپردازند تا فرششان تمیز تر شود. همینجا به شما میگویم که سخت در اشتباه هستید. شستشوی معمولی با پودر تمیز کننده فرش انجام می شود. و معمولا هم قالیشویی ها برای هر فرشیکبار این کار را انجام میدهند.

شستشوی درجه یک یا اعلاشویی: این هم نوع دیگری از شستشو است که همه قالیشویی ها انجام نمی دهند ولی بیشتر برای فرش های خیل کثیف، رنگ روشن و یا دستبافت توصیه میشود. روش کار هم به این صورت است که فرش ها دو بار و با شامپو مخصوص فرش شسته میشوند. توضیحات بیشتر را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

اعلاشویی فرش چیست؟

اعلا شویی یا شستشوی درجه یک خود به 3 دسته زیر تقسیم میشود:

  • تثبیت رنگ: برای فرش یا قالیچه های دستباف حتما باید از اعلا شویی استفاده شود تا رنگ قالی های شما تثبیت بماند و تغییر نکند
  • سفید شویی: همانطور که از اسمش پیداست برای فرش های رنگ روشن و سفید است و از مواد مخصوص فرش های سفید برای شستشو استفاده میشود.
  • لکه برداری: اگر فرش تان لکه ایی مثل لکه چای، لاک ناخن، قهوه، خون و … داشته باشد و درخواست لکه برداری داشته باشید، بعد از 2 بار شستشو به پاک کردن لکه با مواد مخصوص میپردازند.

تمامی مواردی که در این پست مطالعه کردید یک نوع استاندارد است که قالیشویی ها باید از آن تبعیت کنند ولی گاهاََ می بینیم که هر قالیشویی به روش خودش به انجام این امور می پردازد. به یاد داشته باشید که برای انتخاب یک قالیشویی معتبر و خوب باید نظرات مشتریان آن را مشاهده کنید. سایت نقدونه یک سامانه سراسری معرفی قالیشویی در ایران است و این خدمات را برای شما فراهم کرده تا بتوانید با خیال راحت یک قالیشویی معتبر را انتخاب کنید.

در صورت تمایل به سفارش درج آگهی در این صفحه با شماره تلفن 91011091-011 تماس حاصل فرمائید. جهت مشاهده تعرفه های تبلیغاتی سایت نقدونه کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت هیچ نظارتی بر قالیشویان نداشته و هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد
دکمه بازگشت به بالا