لیست بهترین قالیشویی های اصفهان از نظر مردم

قبل از معرفی به یاد داشته باشید بعضی از این قالیشویی ها به مناسبت های مختلف یا ایام هفتگی و ماهانه تخفیفات ویژه ایی را برای مشتریانشان در نظر میگیرند که برای استفاده از این تخفیف ها کافیست در هنگام تماس بگوید شماره قالیشویی را از سایت نقدونه گرفتید تا در صورت وجود تخفیف برای شما اعمال شود.

ردیف نام قالیشویی شماره تماس
1 قالیشویی نوین اصفهان 031-3581-1920
2 قالیشویی اِرَم اصفهان 0913-388-7205
3 قالیشویی معجزه اصفهان 0913-750-3065
4 قالیشویی و مبلشویی آنا 0912-348-9701
5 قالیشویی  ممتاز اصفهان 0913-5800-256
5 قالیشویی  طلاشور اصفهان 031-3333-4003
شماره تلفن بهترین مبل شویی و قالی شویی اصفهان

بهترین قالیشویی اصفهان

کدام قالیشویی بهترین قالیشویی اصفهان است؟

در این صفحه اطلاعات تماس و آدرس بهترین قالیشویی های اصفهان را جمع آوری کردیم تا شما بتوانید نظرات خودتان را پس از شستشوی فرش در پایین همین صفحه بنویسید و یا همچنین از نظرات دیگر کاربران برای انتخاب یک قالیشویی خوب در اصفهان استفاده کنید. قالیشویی که در جدول بالا مشاهده میکنید به تمام نقاط اصفهان سرویس دهی میکنند ولی محض اطمینان شما هم یکبار قبل از ثبت سفارش یک بار بپرسید.

برای انتخاب قالیشویی در اصفهان، مهم است که واحد مربوطه دارای اجازه نامه‌ی رسمی از اتحادیه‌ی قالیشویان باشد. قالیشویی‌هایی که در پلتفرم “نقدونه” معرفی می‌شوند، همگی مجوز فعالیت دارند که این اطمینان خاطر را به مشتری می‌دهد. این امر، به ویژه در زمان‌های شلوغی همچون ایام پایانی سال که شاهد فعالیت قالیشویی‌های غیر مجاز هستیم، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

قیمت‌گذاری شفاف و صدور فاکتور رسمی بر اساس نرخ مصوب اتحادیه، از دیگر عوامل کلیدی در انتخاب قالیشویی است. علاوه بر این، سابقه، مجهز بودن و تجربه‌ی واحد قالیشویی در شستشوی فرش‌های ارزشمند، برای جلوگیری از وارد آمدن هرگونه آسیبی به آنها امری ضروری است.

واحدهای قالیشویی باید به مشتریان خود ضمانت‌نامه‌ی کتبی ارائه دهند که حکایت از کیفیت شستشو و سلامت فرش پس از خدمات آن‌ها دارد. شفافیت در پروسه‌ی شستشو و نیز مشاوره و کارشناسی قبل از شروع کار، برای ایجاد اعتماد و رضایتمندی مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است.

مناطق سرویس دهی قالیشویی اصفهان

برخی از مناطقی که این فرش شویی ها در اصفهان پشتیبانی میکنند: بلوار کشاورز، بلوار شفق، خیابان جی، حکیم نظامی، خیابان امام خمینی، خیابان بزرگمهر، خمینی شهر، خانه اصفهان، خیابان قائمیه، دروازه تهران، درچه، دروازه شیراز، ملک شهر، سه راه سیمین، سپاهان شهر، شیخ صدوق، ملک شهر، شاهین شهر، خیابان عبدالرزاق، کاوه، میدان احمد آباد، ویلاشهر اصفهان، خیابان وحید، بزرگمهر، بهارستان و غیره میباشد.

“نکته:سایت نقدونه به هیچ عنوان کیفیت خدمات این کارخانه ها را نه تایید و نه رد می‌کند، بلکه هدف از راه اندازی این صفحه معرفی قالیشویی های اصفهان بوده تا نقد بررسی این قالیشویی ها توسط کاربران سایت در بخش نظرات انجام شود. لطفا همیشه در انتخاب قالیشویی دقت لازم را داشته باشید.”

از خوانندگان عزیزم تقاضا داریم در صورت هرگونه مغایرت در آدرس و شماره تماس این قالیشویی ها، در بخش نظرات به ما اطلاع دهید تا بتوانیم کیفیت این لیست را به کمک شما افزایش دهیم.تا جایی که ممکن بوده سعی کردیم قالیشویی اصفهان را به طور کامل لیست کنیم تا با نظر سنجی شما کیفیت این لیست را ارتقا دهیم.

نکته: به این مورد توجه داشته باشید که برای مشاهده بهترین قالیشویی اصفهان از نظر مردم باید همواره پس از استفاده از خدمات قالیشویی ها نظرات و تجربیات خودتون را در این صفحه بنویسید تا این لیست بهبود پیدا کند، معیار نظر سنجی باید خدمات ارائه شده توسط قالیشویی، کیفیت شستشوی فرش‌های دست‌بافت و ماشینی باشد.

قیمت شستشوی فرش در اصفهان چقدر است؟

قیمت شستن فرش در اصفهان توسط صنف قالیشویی یا همان اتحادیه قالیشویی های اصفهان تعیین میگردد. قیمت شستشوی فرش ماشینی یا شستشوی فرش دستباف را با معیار های مختلفی مثل هزینه کارگر، مواد اولیه، اجاره کارخانه و مواردی اینچنینی تعیین میکنند.

نوع خدمات

قیمت خدمات (به روزرسانی فروردین 1403)

قیمت شستشوی فرش ماشینی معمولی

متری 28 الی 30 هزار تومان

قیمت شستشوی فرش ماشینی رنگ روشن

متری 30 الی 35 هزار تومان

قیمت شستشوی فرش ماشینی ابریشم مصنوعی

متری 40 هزار تومان

قیمت شستشوی فرش دستباف معمولی

متری 50 الی 80 هزار تومان

قیمت شستشوی فرش دستباف زمینه روشن

متری 100 هزار تومان

قیمت شستشوی فرش دستباف زمینه کرم

متری 125 هزار تومان

قیمت شستشوی موکت معمولی

متری 12 الی 15 هزار تومان

قیمت شستشوی موکت پالاز

متری 20 هزار تومان

قیمت ریشه زنی فرش ماشینی

متری 6 الی 80 هزار تومان

قیمت ریشه زنی فرش دستبافت

300 الی 500 هزار تومان

قیمت شیرازه فرش دستبافت

تومان 200 الی 400 هزار تومان

تعمیر پارگی یا سوختگی فرش

توافقی است

دقت کنید که یک قالیشویی خوب اصفهان باید کلیه خدمات شستشوی فرش که شامل شستشوی انواع فرش ماشینی، دستبافت، ابریشم، زربافت، ترکن، عتیقه، زینتی و … میشود را ارائه دهد که در کنار همه اینها باید شستشوی موکت و مبل شویی در اصفهان  هم داشته باشد. حتما در هنگام تماس با قالیشویی ها این نکات را بپرسید تا مطلع شوید قالیشویی با کیفیتی را انتخاب کردید یا خیر.

روش‌های شستشوی فرش در کارخانه‌های قالیشویی اصفهان

روش‌های متفاوتی برای شستشوی فرش وجود دارد که شما باید پیش از انتخاب یک قالیشویی، با روش‌های شستشو آشنایی پیدا کنید. در اینجا به بررسی مختصری از این روش‌ها می‌پردازیم:

اکثر کارخانه‌های قالیشویی در اصفهان، فرش‌ها را از طریق ۳ روش اصلی می‌شویند:

 1. روش اول: این روش قدیمی است و با استفاده از دستگاه شلاقی که دارای تسمه‌های پلاستیکی است، توسط کارگر یا استادشور صورت می‌گیرد. این روش می‌تواند برای بعضی از فرش‌ها آسیب‌زننده باشد، به حاشیه‌ها و ریشه‌های فرش فشار آورده و باعث فرسودگی یا کندن الیاف شود. معمولاً توصیه می‌شود که نباید از این دستگاه برای همه فرش‌ها استفاده کرد و تنها باید توسط یک استادشور باتجربه به کار رود.
 2. روش دوم: شستشوی مدرن‌تر با استفاده از دستگاه‌هایی که با برس پلاستیکی کار می‌کنند. این شیوه نسبت به دستگاه شلاق زن ملاحت بیشتری به فرش می‌دهد و باعث نمی‌شود که فرش آسیب ببیند. از طرفی، سرعت شستشو به دلیل استفاده از فرچه‌های متعدد افزایش می‌یابد و کارگر نیز کمتر خسته می‌شود. قبل و بعد از این روش، باید گرد و غبار از تار و پود فرش به طور کامل خارج شود.
 3. روش سوم: استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک است که فرش‌ها را با برس‌های بزرگ می‌شویند و در حالت معلق قرار دارند. این روش باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش سرعت شستشو می‌شود. اگرچه، اگر به درستی مدیریت نشود، ممکن است کیفیت شستشو زیاد مناسب نباشد و از لحاظ شرعی پاک کنندگی لازم را نداشته باشد.

توجه به نوع فرش دستباف یا ماشینی، و انتخاب روش مناسب برای هرکدام بسیار مهم است تا بتوان به کیفیت شستشوی مطلوب دست یافت. همچنین، استفاده از مواد شوینده استاندارد و بخش مهمی در نگهداری و طول عمر فرش ایفا می‌کند که باید پس از استفاده کاملاً از بافت فرش خارج شوند.

در نهایت، مرحله خشک‌کردن فرش باید به گونه‌ای انجام شود که به بافت فرش آسیبی وارد نشود و چروکی در آن ایجاد نکند. مثلا برخی از کارخانه های قالیشویی در اصفهان از گرمخانه های آویزی استفاده میکنند که این کار تار و پود فرش را نابود میکند، از این قالیشویی ها استفاده نکنید.

 ادامه لیست قاليشويي در اصفهان که کامل بررسی نشده اند

ردیف نام قالیشویی
4 قالیشویی مویدی اصفهان
5 قالیشویی نگین اصفهان
6 قالیشویی نفیس اصفهان
7 قالیشویی پدیده اصفهان
8 قالیشویی گلزار اصفهان
9 قالیشویی عباس کریمی اصفهان
10 قالیشویی نمونه اصفهان
11 قالیشویی پویا اصفهان
12 قالیشویی کیان اصفهان
13 قالیشویی برتر اصفهان
14 قالیشویی امین اصفهان
15 قالیشویی باران اصفهان
17 قالیشویی ثمین اصفهان
18 قالیشویی سپاهان اصفهان
19 قالیشویی ترنج اصفهان
20 قالیشویی ارم اصفهان
21 قالیشویی درخشان اصفهان
22 قالیشویی آراد اصفهان
23 قالیشویی زیبا اصفهان
24 قالیشویی همیشه تمیز اصفهان
25 قالیشویی هنر اصفهان
26 قالیشویی قیطران اصفهان
27 قالیشویی بعثت اصفهان
28 قالیشویی خلیج فارس اصفهان
29 قالیشویی بی نظیر اصفهان
30 قالیشویی آبنوس اصفهان
31 قالیشویی مستر واش اصفهان
32 قالیشویی مرکزی اصفهان
لیست قالیشویی اصفهان تلفن
‫3.4/5 ‏‫(43 نظر)‬
در صورت تمایل به سفارش درج آگهی در این صفحه با شماره تلفن 91011091-011 تماس حاصل فرمائید. جهت مشاهده تعرفه های تبلیغاتی سایت نقدونه کلیک کنید

112 دیدگاه

 1. دورود و وقت بخیر
  من دوسال از طریق این سایت با مجموعه نوین اشنا شدم
  منصف و پیگیر هستند که نمدونم این پیگیری به خاطر اینه که میگم از نقدونه شمارتون رو گرفتم. اینقدر پیگیر هستن. در کل کارشون تا الان که خوب بود خدا خییرشون بده
  دوست داشتم از تجربه من بقیه هم استفاده کنن

 2. افتضاح ترین ،بدبرخوردترین،بی ادب تربن قالیشویی،به اطمینان قالیشویی نگین اصفهان(خیابان سروش)هست
  من عید فرشهامو دادم بهشون واقعا ناراضی بودم،اصلا شک داشتم که شست و شو شده یا خیر،بعد از تحویل باهاشون تماس گرفتم گفتند همینه که هست.
  اصلا توصیا نمی کنم

 3. سلام . قبلا به قالیشویی های دیگه که داده بودم اما قالیشویی ارم کارشون نصبت به بقیه عالی بود و زود تحویل دادند و کارشون تمیز بود از کادر و مسئولین این قالیشویی کمال تشکر را دارم . 👏👏👏👏👏

 4. سلام ممنون از
  قالیشویی نوین بابت زحمتی که برای فرشای من کشیدند. واقعا فرشای من تمیز
  وعالی شده بود. عالی عالی بود. ممنونم

 5. سلام
  من امسال فرشها را دادم به قالیشویی معجزه و وقتی اوردن و باز کردم لذت بردم عالی شده بودن ،پارسال به قالیشویی دیگه ای دادم که افتصاح بود ولی امسال خدارو شکر عالی بود

 6. فر شهام را به قالیشویی معجزه دادمد قرار بود نهایت چها روزه تحویل بدن، یازده روز طول کشید تا تحویل دادند هر بار هم پیگیری می کردم متاسفانه خیلی با برخورد بد جواب می دادند که میخوای فرش ها را خیس بیار بندازم در خونه.

 7. با عرض سلام و تشکر از شما
  شوهرم فرش های خونه را به قالی شویی عباس کریمی داد و خیلی نا راضی بودم چون فرش های من که تا حالا شسته نشده بود و در حد نو بود را نابود کردن .
  و خشک نشده به ما تحویل دادند .افتضاح ترین قالی شویی

 8. صادقانه بخوام بگم اولش خیلی می ترسیدم فرشامو بشورم چون دفعه پیش به یک قالیشویی خیلی معروف دادم و تموم فرشام رنگ قاطی کرده بود و مجبور شدم توی این گرونی برم فرش بخرم.
  از سایت شما نظرات رو خوندم و با توجه به نظرات فرشامو به قالیشویی ارم دادم و خیلی راضی بودم.
  منم اومدم نظرمو ثبت کنم شاید یه کمکی به بقیه کرده باشم.

 9. سلام
  ممنون از سایت خوبتون که صادقانه بهترین قالیشویی ها رو معرفی می کنید.
  من تا الان به همه ی این قالیشویی هایی که نام بردین فرشمو دادم و تمیز شستن ولی قالیشویی ارم بیشتر به دلم نشست.

 10. سلام، من چندین سال هست که فرشهام را برای شستشو میدم به قالی شویی نوین واقعا هم خیلی راضیم، فرش من خیلی لک داشت لک رژلب و ریمل و لاک و رنگ فرشم خیلی روشن بود ولی واقعا اینقدر تمیز شسته شده بود که باورم نمیشد این همون فرش باشه، هم پاسخگویی دفتر و هم برخورد پرسنل عالی بود و خیلی زود و بموقع فرش را تحویل دادن پیشنهاد میکنم شما هم فقط یکبار امتحان کنید تا مثل من مشتری چندین ساله شون بشید

 11. ازشستن فرشها راضی بودم دادم قالی شویی نوین خیلی عالی بود خدا خیرشون بده ۴روزه تحویلم دادن

 12. بنظر من بهترین قالیشویی تو اصفهان آنا خیلی از فرشام و مبلام راضی بودم واقعا تمیز شده بود به شما هم پیشنهاد میدم

 13. سلام
  من تعدادی فرش دستباف داشتم که تا به حال نشسته بودم و نمیدونستم به کدوم قالیشویی بدم و اعتماد کنم
  اینجا نظرات دوستان را مطالعه کردم و به قالیشویی معجزه دادم
  فرشها خیلی تمیز شدن و تمام لکها پاک شدن،لازم دونستم نظرم را ثبت کنم تا سایرین هم استفاده کنن

 14. سلام ممنون از قالیشویی آنا از فرشام و مبلام خیلی رضایت داشتم سپاسگزارم از برخورد خوبشون🙏

 15. سلام با تشکر از قالیشویی آنا بابت تمیزی شست فرشام و مبل هایم واقعا عالی و با کیفیت

 16. بعدچندسال گشتن قالی شویی آنا بهترین قالیشویی بود که چندسال گشتم توسط سایت خوب نقدونه پیداکردم هم خشک هم تمیز بدون هیچ اسیبی فرشهای دستبافتمو که روش حساس بودم برام اورد ممنونم از سایت خوب شما که معرفی کردیدتشکر ازمدیریت قالیشویی آنا بااخلاق خوبشون وکار تمیزشونو

 17. سلام
  تشكر فراوان از قاليشويى ارم
  پارسال فرش هام را دادم به يك قاليشويى مطرح ولى اصلا تميز نشده بودن و سرويس رفت و برگشتشونم خيلى بد بود ولى امسال با پيشنهاد يكى از اشناهامون و سايت خوب شما با قاليشويى ارم اشنا شدم و كارشون عالى بود و برنامه ريزى بسيار خوبى داشتند.

 18. سلام دوستان من نطرات را اینجا خوندم و فرشهام را به قالیشویی معجزه دادم ،هم فرش دستباف داشتم و هم فرش ماشینی، کیفیتشون عالی بود در مورد شستشوی فرش های دستباف خیلی عالی راهنمایی کردن

 19. سلام با تشکر از قالیشویی آنا از فرشام خیلی رضایت کامل دارم فرشام دستبافت بود حقیقتا نگران بودم ولی عالی شد
  از مدیریت آقای بهاری سپاسگزارم

 20. سلام ما شستشوی فرش های مدرسه را به قایشویی معجزه دادیم
  خیلی تمیز و عالی شدن و سر زمان تحویل با توجه به محدودیتی که داشیم خیلی با ما همکاری کردن ،
  از اینجا باز ازشون تشکر میکنم

  1. سلام من از دوستام ک خیلی راضی بودن شماره یه قالیشویی خوب خواستم و اکثرا بهم قالیشویی ارم را معرفی کردن ک واقعا هم کارشون عاالی بود

 21. سلام من فرشهای ماشینیم را دادم قالیشویی معجزه وقتی اوردن و کیفیتشون را دیدم و مطمئن شدم فرشهای دستبافم را دادم بردن برای شستشو،دیشب دستباف ها را برام اوردن عالی شده بودن بدون لک و تمیز

 22. سلام ممنون از قالیشویی خوب آنا خیلی راضی بودم فرشام لکه داشت به خوبی برطرف شده از برخورد خوبشون سپاسگزارم

 23. سلام و وقت بخیر فرش دستباف و ماشینی داشتم که به قالیشویی ارم دادم
  که امروز برام اوردن از شست هر دو فرشم راضی بودم
  فرشام دستباف نایینی بود که لک داشتن و خیلی حساس بودم که این لک بره که خداروشکر عالی شدن و فرشام براق تمیز و با کیفیت عالی برام اوردن واقعا ممنونم از کادر بی نظیر فالیشویی ارم و حرفه ی که در دستباف دارند تشکر ویژه میکنم

 24. سلام دوستان! فقط خواستم بگم منم از قالیشویی آنا استفاده کردم و برخورد خوبی داشتن. فرش‌ها رو تمیز و عالی تحویل دادن. حس خوبی دارم که یه جای خوب پیدا کردم واسه فرش‌هام. راضی‌ام ازشون، دمشون گرم!

 25. من بخاطر حیوان خانگی خیلی فرش میدم به قالیشویی واقعا معجزه یه جیز دیگه ای هست , قالیشویی معجزه با سیستم میکروب زدایی فرش بوی بد قالی را کامل برطرف کرد

 26. تعریف قالیشویی نوین رو خیلی شنیده بودم قالی هارو به همین قالیشویی دادم و واقعن از خوش قولی و اخلاق کادرشون خیلی لذت بردم
  فرش هامو عالی تحویلم دادن
  ممنون از کادر مجرب قالیشویی نوین و سایت نقدونه💛💛

 27. تابستون فرش هامو به قالیشویی نوین دادم هم از کارشون هم از برخورد خوبشون راضی بودم الانم اومدم ببینم هنوز تو این لیست هست یا نه. چون از نظرات دیگران استفاده کردم الانم نظرمو مینویسم که کسانی که مثل من حساس هستند راحت تر انتخاب کنند.

 28. من حيوان خانگي دارم به هر قاليشويي كه ميدادم اصلا تميز نميشد و موهاي سگم هميشه روي فرش ها ميموند ولي الان قاليشويي ارم فرش هامو واسم اورد ، فرش هام خيلي تميز شده بود و حتي ديگه موهاي سگم روش نيست. خيلي ممنون از قاليشويي ارم

 29. سلام و عصر بخیر فرش دستباف و ماشینی داشتم که به قالیشویی معجزه دادم
  دیروز برام اوردن از شستشوی هر دو مدل فرش راضی بودم
  روی فرش های دستبافم حساس بودم که خدارو شکر عالی شده بودن، کیفیت شستشو خیلی خوب بود و فرشها براق و تمیز شدن

 30. فرش دادیم ب قالیشویی معجزه متأسفانه علی رغم جو تبلیغاتی ک دادن فرش ها رو مچاله شده و خیس تحویل دادن حالا تصورشو بکنین خشک شدن فرش اونم تو آپارتمان چ مصیبتیه
  جالبه ک ب نیروشون ک میگیم میگه احتمالا از یخ زدگی باشه اونم کی نیمه اول مهرماه🤔🤔😠

 31. هر قالی شویی بجز سالار ک البت خدا رو شکر اسمش تو لیست نقدونه نبود خیلی افتضاحه و فرش دستباف قرمز برد سیاه برگردوند و خیلی هم بی ادب و بی شخصیت تشریف دارن

 32. سلام
  هفته گذشته قالیشویی معجزه زحمت فرش ها، موکتها، مبلها و پتو ها را کشیدن، عالی بود
  ممنون از خدمات خیلی خوبشون

 33. با سلام
  خواستم تجربه ی خودم درمورد قالیشویی نوین رو به اشتراک بزارم و از اینجا ازشون تشکر کنم وخسته نباشید بگم خدمت کادر مجربشون فرشهای من بسیار تمیز وعالی شستشو شده بدون کوچکترین مشکل و ایرادی.خسته نباشید.

 34. بعداز کلی تجربه وتحقیق فرشهای دستبافت خودمو دادم قالیشویی آنا واقعا کارش خوب و تمیز هست. در کل مجموعه به روز و حرفه ای هستن. از کار قالیشویی آنا اصفهان راضی بودم

 35. باسلام و روزبخیر
  قالیشویی های زیادی را تجربه کردم و اینجا با قالیشویی معجزه اشنا شدم سفارش فرشها را بهشون دادم و دیروز فرشها را اوردن فرشها عالی شده بودن بسیار ممنون از قالیشویی معجزه و شما به خاطر معرفی خوبتون

 36. قالی شویی «نوین» کارشون با کیفیت عالی با سرعت عمل بالا بود واقعا همچین شست و شویی ندیده بودم جایی
  خیلی با نظم قالی ها رو بردن و خیلی سریع با بهترین کیفیت اوردن انگار مثل روز اول شده 👌
  برخورد و پاسخگوییشون هم خیلی عالی بود
  ما که واقعا راضی هستیم خدا قوت 🙏

 37. سلام . ما قالی هامونو به قالی شویی نوین دادیم خیلی عالی بود وخیلیم تمیز شده دقیقا مثل روز اول . بسیار از مدریت وسرعت عمل ودقتشون ومشتری مداریشون متشکرم .

 38. سلام، هفته پیش فرشها را به قالیشویی معجزه دادم عالی و تمیز شدن
  و دیروز زحمت مبلمان را کشیدن که مبل ها هم تمیز شدن

 39. ممنونم از سایت نقدونه که قالیشویی آنا را به ما معرفی کردند
  تجربه بسیار عالی بود
  فرش هایمان را بسیار تمیز شست و شو کردند
  مدیریت محترمی دارند
  رفو کار با تجربه ای دارند

  1. باسلام
   خدمت همشهریان عزیز
   عطایی هستم مسئول قالی شویی .. نوین..
   ضمن تشکر از تمام همشهریانی که به کارگاه وپرسنل من اعتماد کردند ومارا برای خدمتگزاری انتخاب کردند
   در نظر داریم. باز هم مثل قبل باتلاش بیشتر باعث رضایتمندی شما عزیزان باشم.
   ممنونم بابت اعتماد شما
   کیفیت ،،تصادفی نیست. تلاشی صادقانه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت هیچ نظارتی بر قالیشویان نداشته و هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد
دکمه بازگشت به بالا